Nepetka není jen krásná lahvička, ale všestranný EKO projekt.

Jaké byly úplné začátky a co vlastně znamená, že Nepetka je všestranný eko projekt?

Když jsem přišla s nápadem prodávat Nepetkové lahvičky, protože jsem se do nich hned zamilovala a připadaly mi geniální, začali si ji kupovat i lidé, kteří do té doby o vlastní lahvičce na vodu ani neuvažovali. Dokonce i ti lidé, kteří kupovali desítky plastových lahví měsíčně a to bez mrknutí oka. 

A najednou plastové láhve opustili a měli svou osobní láhev na vodu. A ještě z toho měli radost. Protože se jim líbila. A tehdy přišel ten největší impuls a já věděla, že je správné tímto směrem jít.  

Dnes je spousta úžasných lidí, kteří vyrábí a prodávají skvělé eko předměty a pokud někdo chce žít ekologicky, skutečně má z čeho vybírat. Ale co s těmi, co nechtějí?

Jít na z druhé strany. Vytvořit takový produkt, který se jim bude natolik líbit, že ho prostě musí mít. A to je k ekologii dovede. A jakmile mají jeden krásný ekologický produkt a dělají správné věci, ukázat jim další a opět jejich vnímání posunout dál.

Chtěla jsem z produktů Nepetky udělat něco krásného a zvláštního. Propojila jsem se s návrhářkou osobních náramků Veronikou Kremzovou. Verča je velmi inspirativní žena, která žije dlouhodobě na Bali a mimo jiné tvoří ty nejkrásnější náramky, které jsem kdy viděla. Pracuje pouze s pravými a kvalitními kameny a to je vidět na každém náramku.  Jsou vytvořené vždy s určitým záměrem pro daného člověka a mají neuvěřitelnou energii. A to jsme se rozhodli dát i Nepetkám.

 

     

Přidala jsem na ně Verunkou vytvořené přívěšky, které se staly součástí Nepetky, už když ji kupujete v základu. Jsou sestaveny z kamenů, které čistí vodu, kterou pijete a dobíjí energií i vás. Dnes už máme i limitované edice, které mají svá poselství a záměr pro svého majitele a všechny jsou skutečně nádherné.

Na cestě mám nyní další nádherný produkt, které věřím, že bude stejně oblíbený a v lidech vzbudí stejný zájem. Už se na něj moc těším.

Nepetka je všestranný eko projekt. Jaké jsou cíle a plány do budoucna?

Není mým cílem vytvořit eshop se spoustou eko produktů. Těchto pár vlastních produktů, které mám, si mě spíš našlo samo a je to taková má láska. Ale vše je o spolupráci a na českém trhu je spousta výrobců úžasných eko a bio věcí. Nemá cenu vymýšlet, co již bylo vymyšleno.

Na Nepetka stránkách v sekci TOP eko produkty tedy najdete tipy na to nejlepší, co jsem vyzkoušela já, má rodina a dnes už další lidé z mého okolí. Nezáleží na tom, od které značky jsou produkty, záleží jen na jejich kvalitě. Do této sekce umisťuji pouze produkty, za kterými si stojím. VŽDY je nejprve otestujeme a vyzkoušíme sami na sobě. Všechny doporučené věci také sami používáme.

Teď testujeme další desítku produktů a ty nejlepší z nich opět na stránky Nepetky umístím. Důležitá je pro mně kvalita i cena produktu. Budu zde do budoucna umísťovat skutečně TOP výběr pro vás.

Je to taková „věc navíc“ od Nepetky, aby naši zákazníci našli ty nejlepší věci na jednou místě a to i když nejsou přímo od naší firmy. Můj cíl je přesvědčit další lidi o tom, že ekologie je důležitá pro každého z nás a že je možné ji jednoduše zařadit do svého života.

Chci rozšiřovat osvětu dál, protože spousta lidí by se možná chovala více ekologicky, když by měli správné informace. Informace o tom, co vše jejich chování může způsobit. A já jsem přesvědčená o tom, že ty správné informace nemají. Ani já jsem všechny dříve neměla a byla bych ráda, kdyby ano.

Chci Nepetku i více propojit s dětmi a vzdělávání mladých lidí. Už jsme se propojili s Jižánky.cz, což jsou nádherné léčivé pohádky pro děti a dospělé. Cílem je, hravou formou vést děti k lásce k přírodě a ekologickému stylu života. Více najdete v sekci Nepetka dětem. Na podzim také chystáme eko projekt přednášek a vzdělávání po základních a středních školách.

Chci se za Nepetku i za sebe propojovat s projekty, které mají smysl a jsou zaměřené právě na informování jednotlivců. Protože od každého z nás to začíná.

Pokud změníme každý něco u sebe a začneme od těch malých věcí, změníme nakonec celý svět.

A i kdybych k větší laskavosti k přírodě dovedla jen pár dalších lidí, stojí mi to za to.

S láskou

Kačka